تبلیغات
...پیام سه... - سرگذشت

سرگذشت

چهارشنبه 16 فروردین 1396 09:57 ق.ظ

نویسنده : ع ش
شاید بسیاری بابت موضوعات کوچک شخصی و یا اتفاقات سیاسی در سطح جهان نگران بوده و همه چیز در نظرشان منفی به نظر می‌آید، غافل از این که محل زندگی آنان در جهان هستی هنوز (تقریبا) سرحال بوده و نقاط سر زنده و شاداب فراوانی برای دیدن و اکتشاف دارد؛


زندگی فقط هر چه در اطراف ما می‌گذرد نیست، بلکه بی حد و مرز بوده و همیشه دریچه‌ای از امید برای رسیدن به بهترین‌ها وجود دارد.

به افرادی که زندگی را سخت می‌گیرند، باید پایان عمر کره زمین را یادآور شد تا بدانند هیچ چیز در این دنیا ابدی نبوده و حتی محل زندگی‌شان در پهنای هستی، روزی به خرده سنگ‌های پراکنده در کهکشان تبدیل خواهد شد.

پایان عمر کره زمین چگونه خواهد بود؟

زندگی در پهنای کره زمین بدون دردسر پیش می‌رود (فارغ از مسائلی که خود انسان‌ مسبب آن است)، چرا که از نظر علمی همه چیز برای داشتن حیاط در این سیاره فراهم است. اتمسفر کره زمین، مجاورت آن با خورشید (نه زیاد) و بسیاری دیگر از اتفاقات دست به دست هم داده‌اند تا حیات را بر روی کره زمین ممکن کنند، زمینی که در میانه‌های راه خود بوده و به اندازه 4 میلیارد سالی که عمر کرده، «احتمالا» 4 میلیارد سال دیگر نیز عمر خواهد کرد، اگر اتفاقی تا آن زمان برایش پیش نیاید.


بدون در نظر گرفتن اعداد و ارقام، بالاخره پایان عمر کره زمین روزی فرا می‌رسد. حتی اگر برای خود سیاره ما اتفاقی نیفتد، می‌دانیم که تمامی ستاره‌ها روزی می‌میرند و از آنجایی که سیاره ما بدون نور خورشید و گرمای آن هیچ است، به واسطه خاموش شدن خورشید پایان عمر کره زمین فرا خواهد رسید.

هدف از بررسی نظریه‌های علمی درباره چگونگی پایان عمر کره زمین ناامید کردن شما نیست، بلکه هدف دقیقا بالعکس بوده و برگرداندن امید را به زندگی شما در سر دارد. چه کره زمین، چه خود ما، روزی از دنیای فیزیک و ماده رخت برخواهیم بست، پس چرا از لحظه کنونی نهایت استفاده را نبرده و از زیبایی‌های کره زمین لذت نبریم؟

واما نظریه های پایان زمین :

   - نظریه اول : سرد شدن هسته مذاب کره زمین

   - نظریه دوم : آغاز پایان یافتن عمر خورشید و منبسط شدن آن

   - نظریه سوم : پرتاب شدن کره زمین در یک مدار مرگ آور

   - نظریه چهارم : برخورد یک سیاره سرکش با زمین

   - نظریه پنجم : بمباران شدن زمین با سیارک‌ها

   - نظریه ششم : نزدیک شدن زمین به یک سیاه چاله سرگردان

   - نظریه هفتم : از بین رفتن اتمسفر کره زمین توسط انفجار پرتوی گاما

   - نظریه هشتم : تکه تکه شدن کل کائنات در اثر آخرین مه‌گسست

منبع : گجت‌نیوز
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -